Přesto se však zdálo, že společné technokratické vedení, které Bernie a Max budovali, bylo jen z části reálné. Bylo to skoro jako budování britského impéria. Ecclestone a Mosley rezolutně a důmyslně bojovali za vymezení své moci a teritoria. Nicméně když se jim to podařilo, stanuli tváří v tvář problému, co s tou mocí budou dělat. Byla to otázka, na kterou neměli vždy odpověď. Ecclestonemu se podařil onen brilantní kousek s televizními právy. Zbytek času to vypadalo, že se zaobírá nápady a myšlenkami, které nikam nevedou, jako například zlaté a stříbrné medaile na Grand Prix a přídavné závaží v Schumacherově voze. Mosley také nezahálel a konec roku 2008 a začátek roku 2009 strávil katastrofálním pokusem donutit týmy Formule 1, aby přijaly nové a nemožné schéma na omezení rozpočtu. Jako odezva na jeho pokus se vyrojily zprávy o záměru Asociace Grand Prix Výrobců založit vlastní a konkurenční světový šampionát Grand Prix, který připomínal rozvratnou válku mezi FISA a FOCA v osmdesátých letech. Nakonec musel Mosley složit zbraně a rezignovat z postu prezidenta FIA.
Na to, že byla Formule 1 takovou vysloveně chlapskou zábavou, bývala často celkem hysterická, svéhlavá a panovačná. A jako taková ponechávala otevřená dvířka pro vykořisťování ze strany odhodlanějších subjektů jako bylo například dvouhlavé monstrum Ecclestone a Mosley. Jakákoliv změna pravidel a předpisů vyvolala vlnu pláče, protestů a rozvášněných výhružek o opuštění tohoto sportu. Týmům docházeli peníze a pak se museli nechat zachránit jednou z Bernieho neopěvovaných dotací nebo prostě skončit a zanechat za sebou mezeru na startovním roštu. V dobách recese (začátkem devadesátých let) nebo v dobách finanční krize (po jedenáctém září a pak znovu po roce 2008) se týmy vyhrabávaly z krizí, panikařily a snažily se snížit náklady. Jakmile se ale zase obnovil přísun peněz, všichni si začali kupovat obytné vozy velikosti obchodního domu. Ron Denis kdysi pronesl: „Formule 1 se dostává do krize jako poslední a také se z ní jako poslední vzpamatovává.“
A co Bernie a Max? Max ztratil svůj vliv, když byl jeho osobního život odhalen ve všech bulvárních plátcích, po čemž, a jeho prohrané válce s Asociací Grand Prix Výrobců, následovalo jeho rozhodnutí vzdát se postu prezidenta FIA. Berniemu se mezitím také začalo dostávat kritiky ze všech stran. Nepomáhal si ani svým autokratickým způsobem řízení Formule 1, ani prohlášeními typu “Hitler nebyl diktátor”.
Nakonec přišel konec období, ve kterém panovali Bernie a Max. V roce 2016 společnost Liberty Media koupila Formuli 1. Bernie Ecclestone pokračoval v roli výkonného ředitele do Ledna 2017, kdy byl v této roli nahrazen Chase Careym.
Jak na Bernieho budou vzpomínat budoucí historikové? Na světě, který vytvořil, bylo něco autenticky a ledabyle anglosaského. Byl to svět zmatku a improvizace, stejně jako vychytralého vykořisťování a moudrého porozumění. Bez Bernieho by Formule 1 nikdy nebyla tím, čím je dnes. Odvedl skvělou práci, ale výsledek byl vždy tak trochu nepořádek. Pouze čas ukáže, jestli je Liberty Media opravdu schopná takový nepořádek opravdu a na trvalo uklidit.