Podobné názory se nikdy neobjevily o Jacku Brabhamovi, Hillovu rivalovi a vrstevníkovi. Brabhamovy výsledky jsou prakticky totožné s Hillovými, přesto s několika výjimkami. Brabham dokázal získat tři mistrovské tituly ze svých čtrnácti výher v závodech Grand Prix, ale nikdy nezvítězil v Indianapolis. Nebylo pochyb o tom, že byl Brabham nejen obávaným jezdcem, ale také velmi talentovaným inženýrem. Své řidičské umění vypiloval na prašných tratích v Austrálii, kde byli všichni řidiči naprosto šílení, a podmínky výborné pro tvrdý trénink. Brabham se velice brzy po svém příjezdu do Velké Británie stal nepostradatelným pro tým Cooper. V roce 1966 se pak stal jediným jezdcem, který vyhrál šampionát ve voze vlastní konstrukce a nesoucím jeho jméno. Tomu už se dnes nikdo nevyrovná.
Jack Brabham byl vždy málomluvný. Někdy se zdálo, že je až příliš uzavřený. Čas od času se prezentoval výrokem jako: „Tyhle stroje s obsahem 1500 kubických centimetrů nemohou být v žádném případě nazývány Formulemi 1.“ Nebo: „Po dobu dvou sezón, v letech 1966-1967, byli Repco a Brabham na světovém vrcholu.“ A čas od času také přidal žertík na svůj vlastní účet. Například v roce 1966, na nizozemské Grand Prix, se objevil na startovním roštu opíraje se o hůl, s umělými vousy ve stylu bývalého anglického hráče kriketu Williama Gilberta Grace. Tímto kouskem se snažil zesměšnit skutečnost, že před několika dny zpátky oslavil své čtyřicáté narozeniny.
Po zbytek času byl ale proslule opatrný po finanční stránce a přímý a čestný v jednání k druhým. Své názory si nechával pro sebe. Brabham nikdy nebyl upovídaným miláčkem médií, jako byl vnímán jeho soupeř Hill. Jack Brabham se snažil dělat všechny věci správně po překvapivě dlouhou dobu a navíc se mu podařilo ukončit svou kariéru dřív, než by si udělal jakoukoliv ostudu. Nebyl to „Pan automobilový závodník“ nebo „Sportovní ambasador“ nebo jakýkoliv jiný z titulů a přezdívek, které přitahoval jeho kolega Hill. Nedováděl se striptérkami, nebyl porotcem soutěže krásy Miss World, neobjevoval se s ostudnou frekvencí na televizní obrazovce, kde by často působil komicky a slizce. Hill toto vše na kontě měl. Formule 1 byla a je showbyznys a kdysi stejně jako nyní, média a fanoušci často pojmenují hrdinou někoho jiného, než toho, kdo skutečným hrdinou a pravým panem jezdcem vlastně je.